Sport

Me Fazlijin në përbërje, St. Galleni e ka “të garantuar” fitoren

Me Fazlijin në përbërje, St. Galleni e ka “të garantuar” fitoren

Betim Fazliji ndoshta nuk është lojtari më i mirë i St. Gallenit, por definitivisht po e ndihmon shumë. 

Mesfushori, sipas gazetës zvicerane “Blick”, është lojtari që po i sjell fat skuadrës. Me të në përbërje, St. Galleni njeh vetëm fitoret. Në 13 ndeshje kampionale në të cilat është aktivizuar 20vjeçari, St. Galleni ka regjistruar po aq fitore dhe aktualisht mban vendin e parë në tabelë me 44 pikë pas 21 xhirove të zhvilluara, shkruan sot Koha Ditore.