Sport

Kasami komenton golin që mbahet mend në Premier Ligë

Foto: Getty Images
 

“Wow! Çfarë goli!” thotë Pajtim Kasami kur shikon golin e jashtëzakonshëm të tij për Fulhamin ndaj Crystal Palacet para gjashtë vjetësh. Ishte goli me të cilin ylli shqiptar do të mbahet mend në Premier Ligë.

Mesfushori kishte arritur të kontrollonte për mrekulli topin dhe me një vollej të fuqishme e direkt në qosh të golit, në stilin e Van Bastenit.