Sport

Berisha i gatshëm për Wolfsburgun

Berisha i gatshëm për Wolfsburgun
 

Mesfushori i Kosovës, Valon Berisha, ka lënë pas vetes problemet muskulore dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës kampionale që Fortuna Duesseldorfi e luan këtë vikend në udhëtim ndaj Wolfsburgut, kanë raportuar të enjten mediumet gjermane.

Shkaku i problemeve muskulore, Berisha u detyrua të pauzojë për ndeshjen e 1/8 të finales së Gjermanisë, të cilën Fortuna e fitoi 5:2 kundër Kaiserslauternit të martën mbrëma, transmeton Koha Ditore.