Sport

Planet e Ademit, “goditje” për Kosovën

Planet e Ademit, “goditje” për Kosovën

Vedat Muriqin, Bersant Celinën e lojtarët e tjerë ofensivë të Kosovës do t’i presë betejë jo e lehtë me Arijan Ademin më 26 mars në arenën “Toshe Proeski” në Shkup. Përfaqësuesja e Kosovës në futboll do të takohet me Maqedoninë Veriore në gjysmëfinale të plejofit për kualifikim në “Euro 2020”.

Kosova ka synim ta fitojë atë ndeshje dhe të kalojë në finale të plejofit. Me fitore eventuale në finale, kualifikohet për Evropianin e këtij viti. Te Përfaqësuesja e Kosovës në futboll janë të bindur se do të shënojnë gol në Shkup, duke u bazuar në efikasitetin e ndeshjeve të fundit. Por të çahet mbrojtja e Maqedonisë Veriore megjithatë nuk pritet të jetë mision i lehtë.