Sport

Bota shokohet me vdekjen e ish-basketbollistit, Kobe Bryant

 

Shumë personalitete kanë kujtuar një nga sportistët më të mirë të të gjitha kohërave, basketbollistin amerikan Kobe Bryant.

Ai vdiq të dielën në mëngjes, në California sipas një aksidenti me helikopter bashkë me vajzën e tij 13-vjeçare Gianna dhe shtatë persona të tjerë.