Sport

Derbi i Londrës mbyllet baras

Derbi i Londrës mbyllet baras

Derbi i Londrës mes Chelseat dhe Arsenalit ka përfunduar baras 2 me 2 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 24-të të Premier Ligës.

Chelsea ishte dy herë në epërsi, me “Topçinjtë” që u rikthyen. “Blutë” epërsinë e parë e siguruan në minutën e 28-të, përmes Jorginhos që realizoi nga penaltia. Në këtë rast, David Luiz i Arsenalit u ndëshkua me të kuq pas një ndërhyrjeje të parregullt.