Zidane nuk fton Balein për ndeshjen ndaj Sevillias

Zidane nuk fton Balein për ndeshjen ndaj Sevillias

18 January 2020 10:05

Ditën e sotme, Real Madrid luan ndaj Sevillas në shtëpi.

Për këtë sfidë trajneri i madrilenëve, Zinedine Zidane do të ketë në dispozicion sulmuesin Karim Benzema, i cili është rikthyer nga një dëmtim.

Mirëpo ajo që bie në sy nga lista e të grumbulluarve nga ana e trajnerit francez është mungesa e Gareth Bale.

Sipas asaj që raporton “AS” uellsiani nuk vuan nga ndonjë lëndim.

Media spanjolle raporton se Zidane nuk ka më nevojë për Bale dhe për këtë arsye e ka lënë jashtë, duke i hapur rrugë kështu një transferimi të mundshëm të lojtarit.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme