Sport

Sarri ka lënë anash kokëfortësinë dhe kjo po e shtyn drejt suksesit

Foto: Reuters
 

Maurizio Sarri mund të ketë mësuar nga humbjet e rënda në mesin e stinorit të kaluar te Chelsea, kur u tall për kokëfortësinë e tij për t’i qëndruar besnik sistemit shumë teknik me pasime.

Apo edhe nga dështimet në momentet e fundit me Napolin, ku skuadra e tij dy herë kishte qenë në krye të renditjes në mesin e stinorit, por kishte përfunduar nënkampione në të dy rastet, pas lëshimeve të bëra në xhirot e fundit, shkruan sot Koha Ditore.