Sport

Aliti mund të largohet nga Kalmari

Aliti mund të largohet nga Kalmari
 

Qendërmbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Fidan Aliti, pritet të largohet nga Kalmari, ka raportuar të hënën sajti suedez “FotbollSkanalen”. 26-vjeçari, në muajin shkurt të vitit të shkuar iu bashkua Kalmarit nga Skënderbeu i Korçës dhe me ekipin nga Suedia firmosi kontratë deri në fund të vitit 2022.

Megjithatë, paraqitjet e mira të Alitit në kampionatin suedez kanë bërë që shumë skuadra të shprehin interesim për transferimin e tij gjatë afatit kalimtar të janarit. Aliti ka treguar formë të mirë edhe te Përfaqësuesja e Kosovës, ku në miqësoren ndaj Suedisë, të zhvilluar në Doha të dielën, ishte edhe kapiten. Gjatë vitit të shkuar, te Kalmari, Aliti regjistroi 29 ndeshje dhe realizoi tre gola e katër asistime, shkruan sot Koha Ditore.