Sport

Gjatë fundjavës rikthehet Superliga me super derbi

 

Këtë fundjavë do të zhvillohet xhiroja e parë e Superligës së Kosovë në basketboll.

Ndeshja kryesore do të zhvillohet ndërmjet Rahovecit dhe Sigal Prishtinës, dy skuadrave që edicionin e kaluar ishin ballafaquar në finale të Kupës, “play-off”-it dhe Superkupës.