Sport

Sadio Mane – Futbollisti më i mirë i vitit në Afrikë

Sadio Mane – Futbollisti më i mirë i vitit në Afrikë

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, është zgjedhur Futbollisti i Vitit nga Konfederata Afrikane e Futbollit.

Senegalezi mposhti në garë të ngushtë Mohamed Salahun dhe Riyad Mahrezin.