Sport

Drenica firmos me dy futbollistë të talentuar

Drenica firmos me dy futbollistë të talentuar
 

Pasi angazhoi Gani Sejdiun si trajner, Drenica ka nisur përforcimet edhe me lojtarë. Drenica e Skenderajt ka njoftuar të dielën se ka konkretizuar marrëveshjet me dy futbollistë të talentuar. Bëhet fjalë për Egzon Fazliun e Endrit Shalën.

Të dy ishin në të kaluarën pjesë e shkollës së futbollit të Drenicës, por në vitet e fundit janë zhvilluar te shkolla e futbollit Kurda. Endrit Shala është i lindur në vitin 2004, ndërsa luan si mesfushor. Egzon Fazliu është i lindur në vitin 2003 dhe është sulmues.