Sport

“Fshesa” e Artetas tek Arsenali kap Xhakën e Mustafin

“Fshesa” e Artetas tek Arsenali kap Xhakën e Mustafin
 

Futbollistët shqiptarë të Arsenalit, mesfushori Granit Xhaka dhe qendërmbrojtësi Shkodran Mustafi pritet të jenë largimet e para të trajnerit të ri, Mikel Arteta, në afatin kalimtar të janarit.

Mediumet angleze kanë raportuar të martën se Arteta nuk llogarit në dy futbollistët shqiptarë dhe tashmë ka njoftuar drejtuesit e klubit për t’i nxjerrë në shitje.