1 perditesime
17:16

Ademi komenton takimin me Zeqirin e Zvicrës

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka komentuar takimin me futbollistin e Zvicrës U21, Andi Zeqiri.

Në një përgjigje për KTV-në, pas reagimeve në Zvicër se Kosova po tenton ta marrë sulmuesin e ri, Ademi ka thënë se ka qenë takim jozyrtar mes tij dhe familjes së futbollistit.

“Ka qenë thjesht një takim mes meje, Andit dhe familjes së tij. Nuk ka asgjë konkrete, por sigurisht do të flasim jo vetëm me të, por edhe me të tjerë, për mundësinë që t’i bashkohen Kosovës. Për momentin s’ka asgjë konkrete”, ka thënë ai.

Tutje Ademi ka thënë se FFK-ja është në bisedime me një numër të madh të futbollistëve për t’iu bashkuar Kosovës.

“Brenda këtij viti nuk besoj që do të ketë ardhje të reja te Kosova, por sigurisht, nga janari do të ketë disa lojtarë që do të pranojnë ftesën e Kosovës. Është një numër i madh i lojtarëve më të cilët jemi duke biseduar”, ka deklaruar Ademi.

17:00

Zvicra alarmohet se Zeqiri mund t’i bashkohet Kosovës

Një makineri golash me të dy këmbët nga Zvicra U21 te Kosova A. Kjo është frika që është shfaqur te Zvicra për mundësinë e kalimit të sulmuesit të ri, Andi Zeqiri, te Kosova.

Me 16 gola në 21 ndeshje, mediumi zviceran “Blick” e ka cilësuar Zeqirin si shumë të rëndësishëm për ekipin U21 të Zvicrës.

Në një artikull pas publikimit të fotografisë së Zeqirit në Instagram me kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, “Blick” ka vënë në pikëpyetje çështjen se mos 20-vjeçari do të luajë për vendin e prindërve të vet. Nuk dihet nëse kjo llogari në Instagram menaxhohet nga FFK-ja.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A do të jetë kjo surpriza e vitit 2019 apo do të jetë 💣 e 2020?

A post shared by Federata e Futbollit e Kosovës (@ffk_kos) on

 

Megjithatë, babai i futbollistit, Avdiu, ka ulur tensionet.

Në një deklaratë për këtë medium, ai ka thënë se janë takuar me krerët e FFK-së, rastësisht në një hotel.

“Ne e kemi takuar atë rastësisht në një hotel”, ka thënë ai.

Sipas këtij mediumi, FFK-ja është qartë shumë e interesuar për shërbimet e futbollistit të Lausannes, por theksohet se për momentin kjo s’është tema, sepse Zeqiri është i fokusuar në Kualifikimet për Evropian me Zvicrën U21. Zvicra është e para në Grupin 2 me katër fitore në katër ndeshje.