Sport

Klopp: S’besoj se Simeone është i lumtur që do të përballet me Liverpoolin

 

Jurgen Klopp ka thënë se Liverpooli s’do ta ketë lehtë përballjen me Atletico Madridin në Ligën e Kampionëve, por ka theksuar se rivali i tij Diego Simeone është i mërzitur që do të përballet me kampionët.

Liverpooli doli i pari në grupin e vet dhe në fazën e 1/8 së finales do të përballet me Atleticon, pas shortit të hedhur sot.