Sport

Valencia e Chelsea kalojnë grupet në “Champions”, Ajaxi shkon në Ligën e Evropës

Valencia e Chelsea kalojnë grupet në “Champions”, Ajaxi shkon në Ligën e Evropës

Valencia dhe Chelsea kanë zënë dy pozitat e para të Grupit H në Ligën e Kampionëve duke kaluar fazën e grupeve për të arritur fazën e eliminimit direkt.

Valencia mposhti Ajaxin në xhiron e fundit 1 me 0 si mysafire për ta eliminuar nga gara ku sezonin e shkuar ishte gjysmëfinalist. Rodrigo shënoi golin e vetëm të ndeshjes.