Sport

Me Berishën, Westerni kërkon suksesin në A-League

Me Berishën, Westerni kërkon suksesin në A-League
 

Tek ekipi australian, Western United, janë të bindur se me sulmuesin Besart Berisha në përbërje mund ta ndjekin kreun e tabelës në edicionin debutues në A-League, përcjell “Sydney Morning Herald” të hënën.

Berisha i është bashkuar Westernit para fillimit të këtij edicioni dhe deri më tash ka shënuar katër gola në tetë ndeshje kampionale.