Një 13-vjeçar po hetohet për racizëm ndaj Heung-Min Sonit

Një 13-vjeçar po hetohet për racizëm ndaj Heung-Min Sonit

09 December 2019 16:52

Tottenhami dhe Burnley po e hetojnë një abuzim racist që dyshohet se ishte bërë ndaj futbollistit Heung-Min Son nga një shikues 13-vjeçar në ndeshjen e së shtunës mes dy ekipeve në Premier Ligë.

Burnley ka bërë të ditur se pas një gjesti racist 13-vjeçari ishte dëbuar nga stadiumi gjatë ndeshjes.

Adoleshenti po hetohet nga policia që po asistohet nga dy klubet, raporton "Sky Sports".

Burnley ka thënë se kanë kontaktuar me 13-vjeçarin dhe familjen e tij për të obliguar një program edukimi përmes organizatës me synim anti-racizmin “Kick It Out” dhe komunitetin e klubit të Burnleyt kundër racizmit.

Incidenti kishte ndodhur pasi Son kishte realizuar një gol të jashtëzakonshëm në fitoren 5 me 0 të Tottenhamit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme