Sport

Në sfidën ndërmjet Maqedonisë Veriore dhe Kosovës do të ketë VAR

Në sfidën ndërmjet Maqedonisë Veriore dhe Kosovës do të ketë VAR
 

Qeveria e futbollit evropian “UEFA” ka rënë dakord që ta fusë sistemin VAR në fazën “play-off”, të Euro 2020, me sfidat që do të luhen gjatë muajit mars.

Siç shkruan në njoftim UEFA, po mendohet seriozisht edhe përfshirja e këtij sistemi edhe në kualifikueset e Botërorit 2022, gjithmonë për sa i përket Evropës, transmeton kp.