Sport

Lokomotiva e Zagrebit ua dedikon fitoren shqiptarëve

Lokomotiva e Zagrebit ua dedikon fitoren shqiptarëve
 

Futbollistët shqiptarë të Lokomotivës së Zagrabit, fitoren dhe golat ia dedikuan popullit shqiptar, pas tërmetit të fundit në Shqipëri, transmeton KTV.

Lokomotiva arriti fitore në elitën e futbollit kroat duke e mposhtur Gorcias 4:0, ku në mesin e shënuesve ishin edhe dy futbollistët shqiptar Lirimi Kastrati dhe Myrto Uzuni, që shënuan në fitoren e thellë.