Emery e pranon: Xhaka mund të mos luajë kurrë më për Arsenalin

Emery e pranon: Xhaka mund të mos luajë kurrë më për Arsenalin

09 November 2019 10:05

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery ka pranuar se Granit Xhaka mund të mos luaj kurrë më për Arsenalin ndërsa ka zbuluar se kanë biseduar rreth shitjes së tij në afatin kalimtar në janar.

Xhaka që prej kur i ka fyer tifozët e Arsenalit nuk ka luajtur më dhe i është hequr shiriti i kapitenit, transmeton Koha.net.

Granit Xhaka nuk do të jetë pjesë e ekipit as në ndeshjen ndaj Leicester Cityt me vendim të Emeryt, i cili vendosi të lë atë jashtë pasi Xhaka e bërë të qartë se nuk është i gatshëm që të luaj.

Lexoni edhe: Xhaka kërkon falje për përplasjen me tifozët

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme