Sport

Mendoza la pas verën tragjike për të shpërthyer në Ligue 1

Mendoza la pas verën tragjike për të shpërthyer në Ligue 1

Stiven Mendoza kishte ngecur në trafik në një rruge tipike të ngjeshur në Medellin, qyteti i dytë më i madh në Kolumbi dhe i njohur për egërsinë që sjellin bandat kriminale. Derisa kolumbiani ishte në veturë duke pritur, një skuter me dy persona që mbanin helmeta në kokë, u ndalën aty pranë.

Njëri prej personave ia hapi derën e veturës, duke ia drejtuar armën në fytyrë Mendozas 27-vjeçar, përpara se t’ia merrte paratë dhe stolitë që mbante. Pasi e plaçkitën, hajdutët u larguan me shpejtësi. Mendoza mendoi se ky ishte momenti më i errët i një vere tërësisht traumatike për yllin e ekipit nga Franca, Amiens, shkruan sot Koha Ditore.