Milani vihet pas Xhakës Foto: Getty Images

Milani vihet pas Xhakës

07 November 2019 10:18

Milan është duke treguar interesim për mesfushorin e Arsenalit, Granit Xhaka.

Xhaka pas aksidentit në ndeshjen ndaj Crystal Palace, nuk ka luajtur për “topçinjtë”, gjithashtu ka humbur edhe shiritin e kapitenit.

Nga ana tjetër gjiganti italian, vazhdon me formën e dobët dhe dëshiron të blejë disa lojtarë gjatë afatit dimëror.

Për “Rosonerët”, kosovari si duket është mesfushori adekuat që duhet të luaj në “San Siro”, transmeton kp.

Sipas disa mediave angleze, trajneri Unai Emery, ka vendosur që edhe ndeshjen e radhës të mos e thërras Xhakën.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme