Sport

Ronaldos nuk po ia do nga gjuajtjet e lira, por ka besimin e Sarrit

Foto: Reuters
 

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, nuk e ka ndërmend të ndërhyjë për të ndaluar Cristiano Ronaldon të marrë përsipër gjuajtjet e lira, me gjithë bilancin e tmerrshëm të yllit portugez tek ekipi italian. 

Bazuar në statistika, Ronaldo prej se është transferuar te Juventusi në verën e vitit të shkuar, ka bërë 28 gjuajtje nga goditjet e dënimit dhe nuk ka shënuar asnjë gol, shkruan sot Koha Ditore.