Sport

Halili, “Van Dijku” i Superligës së Kosovës

Halili, “Van Dijku” i Superligës së Kosovës

Dukja, shpejtësia, qetësia dhe autoriteti i tij në qendër të mbrojtjes, të jep imazhin e yllit të Liverpoolit, mbrojtësin Virgil Van Dijkut.

Bëhet fjalë për 17-vjeçarin Gentrit Halili, që të dielën hyri si zëvendësues në minutën e 24-t dhe e stabilizoi mbrojtjen ferizajase, ndonëse humbi 2:0 nga Prishtina.