Lëndohet rëndë Niklas Sule, pritet të mungojë gjatë

Lëndohet rëndë Niklas Sule, pritet të mungojë gjatë

20 October 2019 11:40

Mbrojtësi i Bayernit, Niklas Sule ka pësuar një lëndim të rëndë që pritet ta mbajë një kohë të gjatë jashtë fushës.

Bayerni e ka konfirmuar se Sule ka këputur ligamentet në gjurin e majtë, dhe nesër do t’i nënshtrohet një operacioni, transmeton Koha.net.

Ai u lëndua në minutat e parë në barazimin prej 2 me 2 ndaj Augsburgut gjatë ndeshjes së djeshme.

“Diagnostifikimi është bërë pas ekzaminimit të shefit të stafit mjekësor të klubit Dr. Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt. Sule të dielën do t’i nënshtrohet një operacioni për të riparuar dëmin”, thuhet në faqen zyrtare të klubit.

Kjo nuk është hera e parë që Sule ka pësuar një lëndim të tillë. Madje, ai kishte këputur të njëjtët ligament në vitin 2014 në fanellën e Hoffenheimit që e kishte mbajtur jashtë fushës për 203 ditë.

Megjithatë, Bayerni nuk ka konfirmuar se sa pritet që Sule të mungojë.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme