Sport

Barcelona nuk do ta kthejë Coutinhon

Barcelona nuk do ta kthejë Coutinhon

Mesfushori brazilian, Philippe Coutinho, nuk do të kthehet te Barcelona në fund të këtij edicioni, pasi klubi nga La Liga dëshiron të lirohet nga ai.

Kështu ka njoftuar të enjten gazeta spanjolle “Diario AS”. Coutinho para fillimit të këtij edicioni u huazua te Bayerni dhe ekipi gjerman ka të drejtën e blerjes së kartonit të tij për 120 milionë vitin e ardhshëm, transmeton Koha Ditore.