Sport

Me Hadërgjonajn, Kosova ka fituar lojtarin e gjithanshëm

Me Hadërgjonajn, Kosova ka fituar lojtarin e gjithanshëm

Pritja e gjatë e Kosovës për Florent Hadërgjonajn po del se ia ka vlejtur.

Hadërgjonaj për pak ndeshje me fanellën e "dardanëve" ka dëshmuar se Kosovës i është nevojitur një lojtar me aftësitë e tij të gjithanshme. Ai po përdoret në pozita të ndryshme nga seleksionuesi Bernard Challandes dhe deri më tash, paraqitjet e tij janë duartrokitur, kudo ka luajtur në fushë.