Dardan Maxhuni do të ndajë drejtësinë në një ndeshje në FIBA Women Euro Cup

Dardan Maxhuni do të ndajë drejtësinë në një ndeshje në FIBA Women Euro Cup

16 October 2019 11:27

Gjyqtari i FIBA-s, Dardan Maxhuni, ka pranuar nominim e parë në FIBA Women Euro Cup për edicionin 2019-2020, ndeshje që zhvillohet ndërmjet dy skuadrave turke Bellona Kayseri-Orman Genclik.

Kjo do të jetë hera e parë për të që gjykon një ndeshje të nivelit të tillë.

Ndeshja do të zhvillohet më 30 tetor në Turqi.

Kjo vjen falë punës së madhe të FBK-së me gjyqtarët vendorë, e që është duke u vlerësuar shumë lart nga Departamenti i Gjyqtarëve të FIBA-s, transmeton KP.

Gjithashtu nga Kosova në garat ndërkombëtare të FIBA-s do të gjykojnë edhe Xhelal Mumini, Daut Mehmeti dhe Elion Obërtinca.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme