Sport

Basketboll, Peja e Prishtina me fitore bindëse

Basketboll, Peja e Prishtina me fitore bindëse
 

KB Peja dhe KB Prishtina kanë shënuar fitore bindëse në shtëpi ndaj Lipjanit, përkatësisht Feronikelit.

Pejanët kanë arritur që të shënojnë fitore në ndeshjen e javës së pestë ndaj Lipjanit. Ndeshja e zhvilluar në palestrën ‘Karagaçi’ përfundoi me rezultatin 96:82.