Basketboll, Peja e Prishtina me fitore bindëse

Basketboll, Peja e Prishtina me fitore bindëse

12 October 2019 21:30

KB Peja dhe KB Prishtina kanë shënuar fitore bindëse në shtëpi ndaj Lipjanit, përkatësisht Feronikelit.

Pejanët kanë arritur që të shënojnë fitore në ndeshjen e javës së pestë ndaj Lipjanit. Ndeshja e zhvilluar në palestrën ‘Karagaçi’ përfundoi me rezultatin 96:82.

Te vendasit më të dalluarit ishin Jamicheal Morgan me 22 pikë dhe Jordan Martin 20 pikë.

Ndërsa, te mysafirët pikë më i dalluari ishte Demarkus Stutckey Jr me 38 pikë.

Në ndeshjen tjetër basketbollistët e Sigal Prishtinës kanë shënuar fitore kundër Feronikelit me rezultat 102:69 (32:16, 24:19, 27:13, 19:21) në kuadër të xhiros së pestë në Superligën e Kosovës.

Më të merituarit për triumfin e Prishtinës ishin Dardan Berisha me 26 pikë dhe Jonathan Ëade me 24 pikë.

Te Feronikeli më i dalluari ishte Tyrone Garland me 24 pikë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme