Sport

ARD-ja gjermane: “Kosova dhe rasti historik”

ARD-ja gjermane: “Kosova dhe rasti historik”

Transmetuesi publik i Gjermanisë, ARD në emisionin sportiv “Sportschau” ka raportuar për përfaqësuesen e Kosovës dhe mundësinë e gjasat reale, që të arrijë suksesin historik, kualifikimin në kampionatin evropian “Euro 2020”.

Në fokus, nga “Sportschau” është Milot Rashica që fundjavën e kaluar shënoi penalltinë vendimtare të Werder Bremenit, në barazimin 2:2 në Frankfurt ndaj Eintrachtit, transmeton KTV.