Sport

Tifozët dalin kundër të përkëdhelurit të Messit, Suarez

 

Vetëm katër lojtarë në histori të klubit kanë shënuar më tepër gola për Barcelonën sesa Luis Suarez. Por kjo nuk i ka ndalur tifozët që ta fishkëllejnë atë të martën mbrëma në "Camp Nou" në fitoren e Barçës ndaj Villarrealit.

Me 179 gola, Suarez zë vendin e pestë në listën e shënuesve më të mirë në histori të Barcelonës, është pesë prapa Josep Samitierit dhe 15 prapa Ladislao Kubalas. Nëse i kalon ata të dy, ai do të mbetet duke ndjekur vetëm Cesar Rodriguezin dhe të pakapshmin Lionel Messi, transmeton Koha Ditore shkrimin e Daily Mail.