Sport

Tifozët dalin kundër të përkëdhelurit të Messit, Suarez

Tifozët dalin kundër të përkëdhelurit të Messit, Suarez

Vetëm katër lojtarë në histori të klubit kanë shënuar më tepër gola për Barcelonën sesa Luis Suarez. Por kjo nuk i ka ndalur tifozët që ta fishkëllejnë atë të martën mbrëma në "Camp Nou" në fitoren e Barçës ndaj Villarrealit.

Me 179 gola, Suarez zë vendin e pestë në listën e shënuesve më të mirë në histori të Barcelonës, është pesë prapa Josep Samitierit dhe 15 prapa Ladislao Kubalas. Nëse i kalon ata të dy, ai do të mbetet duke ndjekur vetëm Cesar Rodriguezin dhe të pakapshmin Lionel Messi, transmeton Koha Ditore shkrimin e Daily Mail.