Sport

Sarri po punon që ta ndryshojë De Ligtin

 

Matthijs de Ligt i është qasur stinorit të tij debutues në Serie A me përkushtim të madh.

Ka pasur disa gabime dhe disa pasaktësi në mbrojtje, por 20-vjeçari ka kualitetin dhe forcën të bëhet mbrojtësi më i mirë te Juventusi, si dhe më i miri në ligë, transmeton Koha Ditore shkrimin e Daily Mail.