Reali me ofertë zyrtare për Pogban

Reali me ofertë zyrtare për Pogban

17 September 2019 23:21

Drejtuesit e Real Madridit i kanë bërë ofertë zyrtare Manchester Unitedit për mesfushorin francez Paul Pogba, ka shkruar të martën gazeta gjermane "Bild".

Reali dëshiron me çdo kusht ta transferojë Pogban në radhët e veta gjatë janarit dhe për kartonin e tij, tashmë ka ofruar 30 milionë euro plus kartonin e mesfushorit Tooni Kroos.

Pogba 26-vjeçar, para fillimit të këtij edicioni pati bërë të ditur se dëshiron largimin nga Manchesteri, por të gjitha ofertat për francezin u refuzuan. Pogba ka kontratë me Manchesterin deri në vitin 2021.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme