De Gea nënshkruan kontratë të re me Unitedin

De Gea nënshkruan kontratë të re me Unitedin

16 September 2019 16:19

David De Gea ka nënshkruar kontratë të re me Manchester Unitedin.

Portieri spanjoll do të qëndrojë në Old Trafford deri më 2023 me kontratën e re. Në marrëveshjen e re është opsioni për zgjatje të kontratës edhe për një vit.

28-vjeçari iu bashkua Unitedit më 2011 dhe deri tash ka pasur 367 paraqitje për “Djajtë e Kuq”.

Gjatë kohës me gjigantin anglez, De Gea ka fituar Premier Ligën, FA Kupën, Kupën e Ligës, Ligën e Evropës dhe Community Shieldin.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme