Sport

United dhe Tottenham, “luftë” për Muriqin

United dhe Tottenham, “luftë” për Muriqin

Paraqitja e admirueshme e sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi në dy ndeshjet e fundit me përfaqësuesen, ka tërhequr edhe vëmendjen e Manchester United.

“Djajtë e kuq” kërkojnë të plotësojnë repartin e sulmit me 25-vjeçarin pas largimit të Lukakut dhe Alexis Sanchez tek Inter.