Sport

Kthimi i fuqishëm i liderit të pakontestueshëm të mesfushës

Foto: Reuters
 

Pa luajtur asnjë ndeshje në edicionin e ri (2019\2020), Valon Berisha është kthyer në përfaqësuesen e Kosovës në futboll. Dhe kthimi i tij doli të jetë shumë i suksesshëm.

Me gjithë mungesën e gjatë, Berisha ishte vendimtar në dy ndeshjet që Kosova i luajti këtë muaj në kuadër të eliminatoreve për "Euro 2020".