Sport

Hazardi nesër debuton në La Liga

Hazardi nesër debuton në La Liga
 

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, të premten zbuloi se transferimi i madh i afatit kalimtar të verës, mesfushori belg Eden Hazard, do ta bëjë debutimin e shumëpritur në La Liga, të shtunën, pasi ka kaluar me sukses të gjitha testet dhe është i gatshëm për lojë.

Hazard pritet të jetë titullar në ndeshjen kundër Levantes, që luhet të shtunën (nesër, 13:00) dhe i takon xhiros së katërt të kampionatit spanjoll, transmeton Koha Ditore shkrimin e AFP-së.