Sport

Tifozët kosovarë iu gëzuan ndeshjes mes dy vendeve që i duan më së shumti

Tifozët kosovarë iu gëzuan ndeshjes mes dy vendeve që i duan më së shumti

Ata kanë ardhur nga e gjithë Evropa në Britani, në stadiumin "St Mary's", për një ndeshje që ka kuptim dukshëm më të madh për shtetin e ri, Kosovën, sesa vetëm një ndeshje eliminatore për "Euro 2020" në futboll, shkruan The Telegraph.

Sipas burimeve zyrtare, ishin pritur 20 mijë kosovarë në Southampton për ndeshjen me Anglinë dhe vetëm 10 mijë prej tyre me bileta - një përkrahje si mysafir për një ndeshje të përfaqësueseve si asnjëherë tjetër, transmeton Koha Ditore.