4 perditesime
22:43

Kosova U21 mposhtet në Angli

Kosova U21 ka pësuar humbjen e parë në kualifikimet për Evropianin 2021, pasi është mposhtur nga Anglia si mysafire 2 me 0.

Talenti i Manchester Cityt, Phil Foden shënoi dy golat.

Anglia, Austria e Kosova kanë nga gjashtë pikë në Grupin 3 kualifikues, ndërsa pas tyre vijnë Turqia, Shqipëria e Andorra.

Image
21:37

Kosova U21 në disavantazh ndaj Anglisë pas pjesës së parë

Kosova U21 ka mbyllur me disavantazh 1 me 0 pjesën e parë ndaj Anglisë në kualifikueset për Euro 2021.

Phil Foden realizoi golin për “Tre Luanët” në minutën e 25-të.

Arbnor Muja, që u inkuadrua në minutën e 34-të në vend të Lirim Memës që u lëndua, pati rastin më të mirë për gol për “Dardanët”. Gjuajtja e tij nga afërsia u ndal nga shtylla, pak para mbylljes së 45 minutëshit të parë.

21:14

Anglia U21 kalon në epërsi ndaj Kosovës

Phil Foden ka kaluar Anglinë U21 në epërsi në përballjen me Kosovën.

Talenti i Manchester Cityt ka shënuar në minutën e 25-të për 1 me 0, pas një tollovie në afërsi të portës së “Dardanëve”.

 

 

20:46

Nis ndeshja, Angli U21 – Kosovë U21

Ka nisur ndeshja mes Anglisë e Kosovës në kategorinë e shpresave.

Kombëtaret përballen në kualifikimet për Euro 2021.

19:44

Formacionet zyrtare: Angli U21 – Kosovë U21

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës në kategorinë e shpresave.

Takimi është i vlefshëm për Grupin 3 kualifikues për Euro 2021, me “Dardanët” që synojnë befasinë në Angli.

Këto janë formacionet:

Image