Marchisio drejt Monacos Foto: Twitter

Marchisio drejt Monacos

05 September 2019 18:35

Ish-mesfushori i Juventusit, Claudio Marchisio, raportohet se është marrë vesh me Monacon për t’iu bashkuar si lojtar i lirë.

Sipas “SportMediaset”, ai është duke përfunduar detajet e fundit të marrëveshjes me klubin e Ligue 1.

33-vjeçari është lojtar i lirë që nga largimi prej Zenitit në fillim të korrikut.

Italiani ka pasur 389 paraqitje për “Zonjën e Vjetër” mes viteve 2006 dhe 2018, duke fituar shtatë tituj të Serisë A e duke arritur dy herë finalen e Ligës së Kampionëve.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme