Sport

Në Drenas luhet superderbi i parë i stinorit

Në Drenas luhet superderbi i parë i stinorit
 

Feronikeli e Prishtina edicionin e kaluar kanë zhvilluar garë për titull deri në fund. Ishin skuadrat e vetme që luajtën në Evropë e po ashtu janë vlerësuar pretendentët kryesorë për titull edhe për edicionin e ri të IPKO Superligës së Kosovës në futboll.

Kampioni aktual, Feronikeli, dhe nënkampionia, Prishtina, takohen menjëherë në xhiron e tretë të edicionit 2019/2020. Është ky derbi i madh i parë në kampionatin e ri, shkruan sot Koha Ditore.