Sport

Rruga e vështirë që i pret talentet në futbollin profesionist

Rruga e vështirë që i pret talentet në futbollin profesionist

Pasi bëri paraqitjen e parë në stërvitje me skuadrën e parë të Barcelonës, Ansu Fati u kyç në Instagram dhe postoi një foto me shkrimin: "Ëndrrat realizohen". Një javë më vonë dhe 16-vjeçari duhet të jetë në qiellin e nëntë.

Të dielën Fati debutoi në La Liga, ndërsa u aktivizua nga banka rezervë duke u pritur me duartrokitje të shumta në "Camp Nou". Ai hyri në lojë në minutën e 78-të në fitoren 5:2 ndaj Real Betisit. Shpërblimi i tij në rrugën për në zhveshtore? Një përqafim nga një prej futbollistëve më të mirë të të gjitha kohërave, Lionel Messi, shkruan sot Koha Ditore.