Sport

Sulmuesit e Kosovës vazhdojnë me formë të lartë

Sulmuesit e Kosovës vazhdojnë me formë të lartë

Me Arbër Zenelin dhe Milot Rashicën të lënduar, përzgjedhësi Bernard Challandes do të duhej të bënte zgjedhje të tjera për fazën ofensive, për ndeshjet e rëndësishme me Çekinë dhe Anglinë. 

Derisa Vedat Muriqi me formën që po kalon vetëm po çimenton statusin e tij si top-sulmuesi i Kosovës, kandidatë po dalin për të mbuluar pozitat e sulmuesve të krahut, me formën e lartë që po kalojnë së fundi, shkruan sot Koha Ditore.