3 perditesime
18:58

Vushtrria e Trepça ’89 ndajnë pikët

Nuk ka pasur fitues në përballjen ndërmjet Vushtrrisë dhe Trepçës ’89.

Të dyja skuadrat ndanë pikët duke barazuar me rezultat prej 1 me 1, transmeton Koha.net.

Mysafirët kaluan të parët në epërsi përmes Mujës, i cili shënoi në minutën e 17.

E shifrat i barazoi Raboshta në minutën e 31.

18:24

Baras pjesa e parë ndërmjet Vushtrrisë dhe Trepçës ’89

Një me një ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Vushtrrisë dhe Trepçës ’89.

Ishte Raboshta i Vushtrrisë ai që shënoi në pjesën e parë në minutën e 31.

E Vushtrria lëshoi një rast shumë të mirë për të kaluar në epërsi, kur nga penaltia nuk u tregua i saktë Daut Maxhuni, i cili gjuajti mbi portë.

17:22

Muja i jep epërsinë Trepçës ’89

Trepça ’89 ka kaluar në epërsi në udhëtim ndaj Vushtrrisë.

Ishte Arbnor Muja ai që shënoi për mysafirët në minutën e 16 të takimit.

17:03

Interesim i madh për sfidën Vushtrria – Trepça ’89

Interesim të madh ka zgjuar sfida e sotme ndërmjet Vushtrrisë dhe Trepçës ’89.

KTV-ja ka siguruar pamje në prag të fillimit të takimit, ku shihet se stadiumi është i stërmbushur.

Hyrja ka qenë falas, derisa takimi ka nisur në ora 17:00.