Ekipi i Kosovës i gatshëm për sukses në Tokio

Ekipi i Kosovës i gatshëm për sukses në Tokio

Arsim Maxhera Arsim Maxhera 24 August 2019 10:05

Xhudistë nga mbarë bota janë vendosur në Tokio të Japonisë, ku të dielën fillon Kampionati Botëror për vitin 2019. Në mesin e 860 xhudistëve janë edhe pesë garuesit e Kosovës: Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova, Distria Krasniqi, Akil Gjakova e Loriana Kuka.

Të premten, ekipi i Kosovës ka bërë akreditimin, të shtunën (sot) xhudistët mësojnë kundërshtarët, ndërsa në mbrëmje ka matjen zyrtare Distria Krasniqi, transmeton Koha Ditore.

Krasniqi është e vetmja xhudiste e Kosovës që garon të dielën, në ditën e parë të Botërorit. Ajo garon në kategorinë deri 48 kilogramë.

Të hënën garon Majlinda Kelmendi në kategorinë deri 52 kilogramë, ndërsa të martën Nora Gjakova në kategorinë deri 57 kilogramë dhe Akil Gjakova në kategorinë deri 73 kilogramë.

Gara e Kosovës përmbyllet të premten, kur në tatami del Loriana Kuka në kategorinë deri 78 kilogramë....(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme