Sport

Sot nis Superliga në Shqipëri, përballja mes Kukësit dhe Partizanit

 

Starton sot edicioni i 81-të i Superligës në Shqipëri me dy rivalet më të mëdhenj të sezonit të shkuar dhe finalistet e Superkupës pak ditë më parë, Kukësi-Partizani.

Në letër janë këto dy skuadra ndër pretendentet kryesore edhe për trofetë e këtij sezoni duke qenë se ndryshimet janë jo shumë të mëdha tek Partizani kampion, ndrësa tek Kukësi thuajse ka ndryshuar gjithçka.