Vukshinaj kundër argjentinasit Veron më 14 shtator

Vukshinaj kundër argjentinasit Veron më 14 shtator

21 August 2019 22:43

Boksieri kosovar i peshës së mesme Faton Vukshinaj më 14 shtator do të ndeshet në Basel të Zvicrës me argjentinasin Mateo Veron në një duel në tetë raunde.

Për Vukshinajn do të jetë një përballje mjaft e vështirë, duke marrë parasysh se kundërshtari është më lart në renditje se ai dhe vjen nga kategoria super e mesme.

Vukshinaj, 28-vjeçar, vlerësohet një boksier me potencial, ndërsa ka 9 fitore në ringun profesionist dhe dy barazime.

Veron, 30-vjeçar, ka bilanc prej 28 fitoresh, 24 humbje e tri barazime.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme