Jeta e vështirë nëpër rrugët në Londër e ka përgatitur Yarden për meçin e madh Foto: Getty Images

Jeta e vështirë nëpër rrugët në Londër e ka përgatitur Yarden për meçin e madh

21 August 2019 12:31

Anthony Yarde nuk do të ketë problem të luajë ruletën ruse të shtunën, pasi dy herë atij i ishte drejtuar një armë në fytyrë.

Londinezi ka bërë debutimin e tij në boksin amator vetëm në moshën 19-vjeçare dhe ka zhvilluar në total vetëm 30 luftëra, transmeton Koha Ditore shkrimin e The Sun.

Por ai do të sfidojë boksierin e madh rus Sergey Kovalev për titullin e botës në versionin WBO në peshën gjysmë të rëndë në boks. Meçi do të mbahet në Chelyabinsk.

Shumë vlerësojnë se boksieri i lindur në Hackney, te Kovalevi do të ketë një kafshatë më të madhe sesa që mund të kapërdijë, pasi përballë do të ketë një kampion të trefishtë të botës dhe meçi do të mbahet në Rusi.

Por Yarde thotë se rritja nëpër pjesën lindore të Londrës e ka përgatitur atë për "ambiente armiqësore"...(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme