Sport

Sensacioni 16-vjeçar që mposhti Parisin dhe u bë më i riu me asistim në Ligue 1

Sensacioni 16-vjeçar që mposhti Parisin dhe u bë më i riu me asistim në Ligue 1

Ai vetëm sa ka dominuar Paris Saint-Germainin dhe është vetëm 16-vjeçar.

Eduardo Camavinga pati rol vendimtar në ndeshjen ndaj kampionit të Francës, Paris Saint-Germainit, duke ofruar një krosim spektakolar që u konkretizua nga Romain Del Castillo, ndërsa Rennesi i tij triumfoi 2:1 të dielën mbrëma ndaj Parisit.